Szkolenie „Jak oswoić i wychować sobie stres”

Jeśli czujesz, że czasem jest Ci zbyt ciężko z życiowymi wyzwaniami, odczuwasz coraz częściej strach, smutek i bezradność, to szkolenie jest dla Ciebie.

Prawda jest taka, że ilość bodźców, z jakimi współcześnie musi się mierzyć nasz mózg jest niebotycznie większa niż jeszcze zaledwie kilka dekad temu. Oczywiste jest więc, że nasza psychika i organizm nie zdążyły się przystosować do takich warunków. Skutki widać wszędzie wokół – więcej osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, choroby cywilizacyjne, problemy emocjonalne, wzrost depresyjności w społeczeństwie oraz nerwicowych reakcji.

Świata nie zatrzymamy ani nie spowolnimy, a wycofanie się ze społeczeństwa i brak podejmowania wyzwań sprawia, że stajemy się coraz bardziej podatni. Jedynym rozwiązaniem jest swoiste „przeprogramowanie” naszej psychiki, praca nad tym, abyśmy mieli więcej energii psychicznej i większą pojemność na napięcie.

Wiedz jednak, że po tym szkoleniu nie zdarzy się raczej żaden cud, nie wyjdziesz też prawdopodobnie z niego uzdrowiony i uwolniony od stresu. To szkolenie to próba dostarczenia Ci praktycznych narzędzi i wytyczenia nowego kierunku funkcjonowania. Przestawianie się i zwiększanie tolerancji na stres to proces, który potrwa w czasie. Tak jak proces leczenia, zrzucania wagi czy innych trwałych zmian, wymaga on czasu i zaangażowania. Wierzymy jednak, że będzie to Twój pierwszy krok w stronę bardziej jakościowego odczuwania świata, życia i siebie samego.

Naszym celem jest to, aby stres zaczął działać na Twoją korzyść, zamiast niszczyć Twoje zdrowie, bo po to on właśnie istnieje. Nie wierzysz? Przekonaj się.

Na szkoleniu dowiesz się:

  • Czym jest stres właściwie i jakie są jego granice;
  • O różnych stopniach wrażliwości układu nerwowego;
  • Dlaczego „walka” ze stresem to tylko chwyt marketingowy i szkodzenie samemu sobie;
  • Jak wytyczyć sobie drogę do tego, aby stres działał na naszą korzyść i pomagał nam w życiu;
  • Zbiór doraźnych metod obniżania napięcia, gdy jeszcze nie potrafimy stresu opanować;
  • O szczególnym rodzaju stresu – związanym z kontaktem z innymi ludźmi;
  • Kiedy warto zwrócić się do specjalisty;
  • Jak pomoc innym, gdy widzimy, że stres przytłacza kogoś nam bliskiego;

Nie wykluczamy rozbudowania szkolenia o kolejne części, jeśli podczas niego okaże się, że przyda się dostosowanie do Państwa szczegółowych potrzeb i problemów.

 

Zrób coś dla siebie i daj sobie narzędzia do tego, aby łatwiej i spokojniej żyć. Na szkolenie można się zapisać poprzez e-mail:

biuro@pro-ego.pl

podając imię i nazwisko, oraz nazwę szkolenia.

Termin: 26.10.2019 r. (sobota), godz. 10.00 – 13.00 (szkolenie zaplanowane jest na 3 godziny z dwoma 5-minutowymi przerwami)

Miejsce: Centrum Psychologiczne PRO-EGO, ul. Westerplatte 11/430 (piętro IV), 65-034 Zielona Góra

Cena: 300 zł

prowadzący: mgr Sandra Ossowska

Przewidziany jest limit do max. 10 osób.

 

UWAGA: Ostatecznym potwierdzeniem udziału jest wpłata zaliczki w wysokości 50% (150 zł) na konto firmowe:

Centrum Psychologiczne PRO-EGO

bank Millennium S.A.

29 1160 2202 0000 0003 4330 9084

 

W przypadku, gdy szkolenie się nie odbędzie z powodu zbyt małej ilości uczestników lub potwierdzą Państwo udział, a wszystkie miejsca będą już zajęte, całość zaliczki zostanie zwrócona na Państwa konto.