mgr Małgorzata Kaczmarek

psycholog/psychoterapeuta

Obszar działania: PRO-EGO Międzyrzecz

Sesja: 50 min/100 zł

Jestem psychologiem, psychoterapeutką w trakcie certyfikacji w nurcie psychodynamicznym.

Studia z psychologii ukończyłam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Bezpośrednio po ukończeniu studiów podjęłam staż w Samodzielnym Publicznym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych  w Międzyrzeczu na Całodobowym Oddziale Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości, na którym pracuję do dnia dzisiejszego.

Swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie psychoterapii nabywam i poszerzam – w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii  Psychodynamicznej, którego jestem członkiem.  Dodatkowo systematycznie uczestniczę w szkoleniach oraz konferencjach. Ukończyłam między innymi intensywny kurs interwencji kryzysowej w Bielsku-Białej.

Mając na uwadze jakość i komfort udzielanej pomocy swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTP.

Prowadzę psychoterapię indywidualną młodzieży i dorosłych. W szczególności zajmuję się pomocą osobom zmagającym się z zaburzeniami osobowości (borderline, narcyzm), z zaburzeniami i objawami o podłożu nerwicowym (kompulsje, myśli natrętne)  oraz zgłaszającym dolegliwości psychosomatyczne i zaburzenia nastroju. Za każdym razem formę psychoterapii i odpowiednie techniki staram się dostosować do indywidualnych potrzeb, trudności i możliwości pacjenta. Poza tym oferuję też pomoc psychologiczną osobom znajdującym się w kryzysie życiowym.

Psychoterapia psychodynamiczna, którą się zajmuję, jest odpowiednia dla osób, cierpiących z powodu trudności w relacjach interpersonalnych i partnerskich, braku satysfakcji z życia, niskiego poczucia własnej wartości oraz problemów w utrzymaniu długotrwałych, stabilnych i satysfakcjonujących relacji z innymi.

O formie psychoterapii oraz podjęciu dalszego kontaktu terapeutycznego decyduję po przeprowadzeniu 3 wstępnych konsultacji diagnostycznych.